Заняття № 1
МЕТА
: познайомитися з дітьми для подальшої співпраці, зацікавити дітей до
занять;
розвивати
увагу, пам'ять, мислення, просторове уявлення; розвивати навички аналізу,
синтезу, узагальнення; сприяти розвитку моторного компонента графічних навичок;
сприяти фізичному розвитку дітей; виховувати поважне відношення один до одного,
сумлінність до праці.
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
2.МОТИВАЦІЯ
ПОЧАТКУ ЗАНЯТТЯ
Доброго дня,
діти! Як ви себе почуваєте? Який у вас настрій?
3.ОСНОВНА
ЧАСТИНА
3.1.ГРА
«МІКРОФОН» (виявлення дефектів у мовленні)
Зараз ми
пограємо в гру і познайомимося. У мене в руці мікрофон.
Ви знаєте
навіщо людині мікрофон?Для чого? Хто ним користується?
Уявіть собі,
що ви видатні люди, наприклад, вченні, співаки, актори. І у вас беруть інтерв’ю
– знайомляться з вами.
Ви вмієте
відповідати на питання? Спробуємо.
- Як вас
звати?
- Чи
подобається вам ходити до дитячого садочка? Чому?
- Чи готові
ви навчатися у школі?
- Чим ви
любите займатися у вільний час?
- Чи є у вас
улюблена тварина?
- Яка ваша
улюблена пора року?
- Ваша
улюблена казка, мультфільм?
- Ваш
улюблений вид спорту?
- Ваші
улюблені речі?
- Ким мрієте
стати?
Сьогодні на
заняття до вас ми прийшли разом з бджілкою.
Бджілка
трудівниця залетіла в клас,
До роботи
бджілка запросила нас.
Зараз на
уроці бджілці допоможемо,
Разом із
трудівницею все зробити зможемо!
2. Вправа
«Слухай, запам’ятовуй, відповідай»
Дружба
Жила – була
бджілка Марушка. Вона була веселою і працьовитою, любила збирати нектар з
пахучих квітів. Одного разу бджілка вирішила полетіти до своїх подруг Маї та
Таї. Дорогою до них вона потрапила на чудову галявину, де росло багато-багато
чудових квітів. Марушка так захопилася збиранням нектару, що не помітила
хлопчика, який прийшов за квітами. І коли він проходив понад квіточкою, д е
сиділа Марушка, то ненавмисне пошкодив їй крильце. Марушка сіла і заплакала.
У той самий
час на галявину прилетіли Мая і Тая. Вони відразу зрозуміли, чому Марушка не
весела. Вони відірвали від квіточки пелюстку і приклали на місце пошкодженого
крильця. Марушка зраділа, що знову може літати. Радісна бджілка змахнула
крильцями і разом з подругами почала пурхати з квітки на квітку.
Звідусіль
звучав веселий передзвін лугових квітів, які виконували мелодію дружби.
Як звати
нашу бджілку?
Як звати
подруг бджілки Марушки?
Куди летіла
бджілка? Навіщо?
Кого бджілка
не помітила на галявині серед квітів?
Що зробив
хлопчик бджілці?
Чи навмисне
хлопчик пошкодив крильце Марушці?
Хто прилетів
на допомогу бджілці?
Як Тая і Мая
допомогли Марушці?
На ваш
погляд, Тая і Мая добрі друзі, чому?
3.Вправа
«Допоможи бджілці» (розвиток зорово – моторної координації)
Уявіть себе
бджілкою. Необхідно з кожної квіточки зібрати нектар. Для цього потрібно
провести лінію через середину «доріжки» не торкаючись меж, щоб бджілка не
збилася з «дороги»
і не
заблукала. Олівець повинен весь час рухатися по паперу, інакше бджілка не зможе
швидко дібратися до вулика.

4.Вправа –
фізхвилинка «Частини тіла»
Разом з
бджілкою відпочинемо і пограємо в гру.
Я називаю
частину тіла, ви до неї торкаєтесь, я виконую разом з вами, але буду навмисне
припускатися помилок, але ви повинні виконувати правильно, не звертаючи увагу
на мої помилки. Слухайте тільки те, що кажу.
Під музику
починаємо!
Ноги,
голова, рука, вухо, ніс, руки, живіт, очі, волосся тощо.
5.
Математичне завдання
А зараз наша
маленька бджілка просить вас допомогти їй виконати математичні завдання.
1. Чого
більше квадратиків чи кружечків? Чого більше зафарбуй зеленим кольором!

2. Останнє
завдання треба обвести малюнки по крапочкам та розфарбувати іх, не виходячи за
контури. (розвиток зорово – моторної координації)

4. Підсумок
заняття
Чи
сподобалося вам наше заняття?
А що саме
сподобалося?
Заняття № 2
Мета: створити позитивний настрій, активізувати дітей; розвивати логічне
мислення, увагу, мовлення; розвивати довільну увагу, дрібну моторику; розвивати
вміння зосереджуватись, виконувати завдання, орієнтуючись на зразок; виховувати
відповідальне ставлення до оточуючого світу; формувати повагу до однолітків.
Хід заняття
1.Організація робочого місця
2.Мотивація початку заняття
Доброго дня, діти! Я рада Вас бачити. Як ваші справи, який у вас настрій.
Сьогодні ми з вами продовжуємо гратися, навчатися і розвиватися.
У школі я вчуся не марно,
Працює мій мозок старанно.
Увагу і пам'ять свою розвиваю,
Нову інформацію швидко сприймаю.
Подивіться, у мене в руці будинок розумних казкових героїв. У цьому будинку
6 дверей, які замкнені ключем, за кожними дверима живуть казкові герої, які для
вас приготували випробування, якщо ви виконаєте всі завдання – отримаєте
грамоту «майбутнього першокласника». Але ви повинні активно працювати, один
одного не перебивати, слухати і поважати думку кожного.
Готові?
3.Основна частина
Завдання 1 «Щось тут не так»
Допоможіть мені відчинити перші двері.
За синіми дверима живе Лисичка, вона для вас приготувала гру «Щось не так»
Гра «Щось тут не так»
Гарбузи їдять малину,
Малюки ростуть під тином,
Жабеня летить в ракеті,
Космонавт спить в очереті.
Грак в пустелі заревів,
Крилатий лев гніздечко звив,
Тесляр сяє в небесах,
Місяць ремонтує дах.
Цей поет – справжній дивак!
Написав він все не так!
Швидко виправляйте
По місцях все розставляйте!
Молодці, ви правильно виконали завдання Лисички, тож отримайте 2-й ключ від
дверей нашого будиночка.
Завдання 2 «Геометричні приклади»
Ось вам ключ від других дверей.
За другими дверима заховався Ведмедик, він теж зібрався йти до школи, але
не вміє виконувати дії додавання і віднімання. Ми йому допоможемо і отримаємо
третій ключ.
Перед тим як рахувати, давайте з вами повторимо:
які дії над числами ви знаєте? (додавання, віднімання)
Яким знаком ми позначаємо дію додавання, дію віднімання?
Коли ми додаємо, результат збільшується, чи зменшується? А при дії
віднімання?
Перед вами приклади, але не з числами, а з геометричними фігурами,
спробуємо їх виконати.
Завдання 3 «Плутанина»
За цими дверима живе Кішка і у неї є для вас завдання «Плутанина».
Спробуйте знайти невідповідності на малюнку і розказати, як має бути.
Завдання 4
А за цими дверима заховалася фізхвилинка.
Нагадаю вам правила безпеки, відійдіть один від одного на небезпечну
відстань. Обережно виконуйте всі вправи, щоб не зачепити своїх однолітків.
Молодці, всі активно танцювали, відпочили, отримали четвертий ключ.
Від Зайчика ми отримали п’ятий ключ
Завдання 5 «Що зайве?»
В цьому будинку живе Їжак , який працює за комп’ютером, він приготував для
вас завдання «Що зайве?»
4.Заключна частина
Ви довели казковим героям, що ви сильні, розумні, уважні діти.
Ви виконали всі завдання казкових героїв, які мешкали у цьому будинку,
відкрили всі дверцята, отримували ключики – «знань».
5.Підсумок
Чи сподобалося вам заняття? Чому? Що саме ви запам’ятали? Чому навчилися?
Дякую вам за зустріч, на все добре, до побачення!
Заняття №3
Мета: ознайомити учнів з основними
правилами письма; учити дітей орієнтуватися на сторінці аркуша; учити правильно
тримати ручку, олівець, обводити по контуру; виробляти навички правильного
сидіння за партою, вміння розміщувати аркуш на парті; виховувати уважність,
охайність.
Обладнання: плакати «Як правильно сидіти за партою
під час письма».
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потягнулись,
До заняття повернулись.
ІІ. Актуалізація знань
1. Загадка
П’ять братів разом живуть, працюють,
Один одному допомагають,
Один одного поважають. (Пальці на руці)
2. Вивчення напам’ять вірша
— Згадайте, як звуть пальці на руці.
Оцей пальчик — мій дідусь,
Оцей пальчик — баба,
Оцей пальчик — мій татусь,
Оцей пальчик — мама,
А маленький пальчик — я,
Ось і вся моя сім’я!
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з правилами користування ручкою,
олівцем
Учитель розповідає про правила користування ручкою,
розміщення зошита, аркуша на парті. Учні розглядають плакати «Як правильно
сидіти за партою», «Як правильно тримати ручку». (Сіли рівно, ноги поставили на
підставки, обидві руки лежать на парті, аркуш поклали перед собою, лівою рукою
притримуйте його. Ручку тримайте трьома пальцями: великим, середнім, вказівним,
але писати допомагає вся рука.)
2. Вивчення вірша
Зошит свій я відкриваю,
Навкоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
ІV. Фізкультхвилинка
Раз, два — дерева,
Три, чотири — вийшли звірі,
П’ять, шість — пада лист,
Сім, вісім — птахи в лісі,
Дев’ять, десять — це сунички
Підвели червоні личка.
V. Закріплення набутих знань
1. Робота над загадками
• Я беру в свою правицю
Із пенала паляницю.
Я писати тільки вчуся,
Зосереджуся, зберуся.
Крапка, рисочка, карлючка,
Наче пишем — я і… (ручка).
• Чи в клітинку, чи в лінійку
Чистим був, та за хвилинку,
Мерехтить від цифр і літер…
Здогадались, що це, діти?
Ручці він говорить: «Прошу!»
Це шкільний, учнівський… (зошит).
• Наче райдуга, в коробці
Розмістились гарні хлопці.
Всі, неначе на підбір,
Тільки різний в них мундир,
Що за хлопчики оці?
Кольорові… (олівці).
• Рівно риску проводи
І квадратик спробуй,
Та візьми спочатку ти
Цю пряму особу.
Натиск витримає стійко,
Впевнена, струнка… (лінійка).
2 Штрихування кіл
(Вчитель показує зображення кола.)
— Яка це геометрична фігура?
— Чим відрізняється коло від квадрата?
(У квадрата є кути, а у кола немає кутів.)—У зошиті у вас зображені кола. Виконайте олівцем зверху вниз. Дотримуйтесь однакову відстань між штрихами. Не заходьте за контур кола.
(Вчитель показує зображення кола.)
— Яка це геометрична фігура?
— Чим відрізняється коло від квадрата?
(У квадрата є кути, а у кола немає кутів.)—У зошиті у вас зображені кола. Виконайте олівцем зверху вниз. Дотримуйтесь однакову відстань між штрихами. Не заходьте за контур кола.
Перетворення прямокутників в різні предмети
(Вчитель показує зображення прямокутника.)
— Яка це геометрична фігура?
—Чим відрізняється прямокутник від кола?
В які предмети можна перетворити прямокутник?
(По закінченню роботи діти розповідають про своїх «перетворення»: пенал, портфель, акваріум, книга, килимок, паркан, валіза,)
3 Штрихування малюнка
VІ. Підсумок заняття
Повторення гігієнічних правил письма
— Що таке аркуш? (Дві сторінки)
— Що таке сторінка? (Одна сторона аркуша)
Заняття № 4
Мета: продовжити роботу над формуванням
навичок письма; розвивати вміння уважно слухати читання дорослого, визначати
персонажів казки, послідовність подій у творі, відтворювати зміст прослуханого
твору з опорою на ілюстрації; виховувати любов і повагу до рідного слова.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент. Привітання
Усміхніться всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День для вас веселим буде!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Загадки про казкових героїв. Гра «Відгадай казку»
• Він звірят усіх лікує,
Від холери їх рятує.
Вилікує він за мить
Все, що в звірів заболить. («Айболить»)
• Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить півень рятувати,
В лиса півника забрати. («Котик і Півник»)
• Старенька бабуся у лісі жила,
Гостинці для неї онука несла.
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься?
Хто б відповів? («Червона Шапочка»)
• До школи прямує хлопчак дерев’яний,
Чомусь потрапляє у цирк полотняний.
Відома ця книжка тобі, чи не так?
В пригодах яких побував цей хлопчак?
(«Пригоди Буратіно»)
• Підробив він голосок,
Став малим співати.
Здогадалися вони:
Вовк — не наша мати. («Вовк і семеро козенят»)
• Хто моторчик свій заводить?
З даху в гості хто приходить?
І на свято він дібрався
Скажем дружно:
«Здрастуй,... (Карлсон)!» («Малюк і Карлсон»)
• Ой, набридло на віконці
Все на сонечку сидіть.
Я візьму і покочуся,
Щоб побачити весь світ. («Колобок»)
• Вигнав дід козу із хати —
Та й пішла вона блукати:
В зайця хатку відібрала.
Всі козу ту виганяли,
Рак козуню ущипнув,
Зайцю хатку повернув. («Коза-Дереза»)
• Сидить дівчина в корзині
На ведмежій дужій спині.
А чому ж вона сховалась,
До ведмедя не призналась? («Маша і ведмідь»)
2. Розглядання книжкової виставки казок. Називання
казок за
ілюстраціями на обкладинці книжки
ІІІ. Фізкультхвилинка
Я намалюю зайчика для вас — раз!
Це у нього, бачите, голова — два!
Це у нього вуха догори — три!
Це стирчить у нього хвостик сірий — чотири!
Це очиці весело горять — п’ять!
Ротик, зубки, щоб морквину їсть — шість!
Шубка тепла, хутряна на нім — сім!
Ніжки довгі, щоб гасав він лісом — вісім!
Ще навколо посаджу дерева — дев’ять!
І хай сонце сяє з піднебесся — десять!
ІV. Практичні вправи
1. Виконання письмових
вправ



V. Підсумок заняття
Заняття наше, діти, закінчилося,
Хтось уже, мабуть, стомився,
Хто старався на занятті — молодець,
А заняттю вже кінець.
— Що запам’яталося найбільше?
Заняття 5
Мета: підвести підсумки підготовчої роботи; узагальнити
отриманні знання та навички дітей; розвивати мовлення, мислення, увагу;
виховувати охайність, дисциплінованість, вміння підтримати один одного та
радіти за інших.
1. Привітання
Доброго дня, діти! Сьогодні ми з вами вирушаємо у цікаву подорож. Скажіть
будь ласка, а на чому можна подорожувати? (Відповіді дітей)
А на чому будемо подорожувати ми з вами ви дізнаєтесь після того, як
відгадаєте загадку.
2. Загадка
В синім небі путь моя,
Швидше всіх літаю я.
Маю крила, хоч не птах,
Люди звуть мене... (літак)
3. Гра «Згадай слово»
Скажіть на який звук починається слово «літак»? Він м’який чи твердий?
А які ви знаєте слова на звук «л».
(Ліс, люди, літати, літера, Львів, лінійка, лікар, літо)
4. Штриховки «літака»
Ось у кожного з вас є літаки. Коли ви летите в небі ви можете зустріти такі
легкі, ніби з солодкої вати, хмарки, а ще й дуже-дуже сердиті хмари, з який
ось-ось піде дощик. Тому зараз ваше завдання: «легкі» хмарки заштрихувати
тонкими лініями, а «дощові» хмарки – товстими синіми лініями.
А тепер закрили оченята – ми йдемо на посадку.
Ось і приземлилися ми з вами на невідомий острів. Подивіться скоріше кого
ми зустріли тут? (Папуга)
Але це не простий папуга, він чарівний. Він приготував вам маленькі
подарунки, але щоб їх отримати - треба виконати декілька його завдань.
5. Завдання 1.
Знайти відмінності між малюнками. Відмінності треба обводити простим
олівцем.
6.Завдання 2.
Схеми речень.
7. Вручення дипломів.
Молодці! Ви виконали всі завдання цього чарівного папуги тому він вам дарує
дипломи майбутнього першокласника. Ці дипломи є вашим чарівним квитком у країну
знань, яка відкриє для вас свої двері 1 вересня.
(Вручення дипломів)
Немає коментарів:
Дописати коментар